Miks me otsustasime hakata tegelema maheviljelusega?

 Aastal 2008 tuli ühel Tartumaa mehel idee hakata kasvatama vihmausse. Natuke asja uurinud, leidis ta sobilikud loomad Venemaalt, kus professor Igonin oli aretanud sellise tõu, millel 
oli suurepärane isu ehk tootlikus ja väga hea paljunemisvõime. Nimeks on nendel tublidel loomadel Staratel, mis tõlkes tähendab kullakaevajat. Nimi ongi otsene vihje- toodavad nad ju musta kulda- musta mulda. Vihmaussid söövad komposteeritud maheveisesõnnikut ja rikastavad seda oma seedetraktis arvukate ensüümidega. Vihmaussisõnnikus sisaldub suur hulk ( kuni 32% kuivaines) huumuslikku ainet ,  mullale ja taimedele kasulikke mikroorganisme. 
 Erinevatel asjaoludel jäi see pisut ajast ees ettevõtmine Tartumaal soiku ja aastal 2015 otsustasid Tuhala mehed sellele ettevõtmisele uue hingamise anda, kuna ussid ja tootmistehnoloogia olid olemas. Otsustamisel sai määravaks lihtne põhimõte, millele andsime ka visuaalse vormi: 
 Jah, just nii lihtne see asi ongi: kui tahad olla terve, siis pead sööma puhast toitu, sest inimene on ju see, mida ta sööb. Keemiat näost sisse ajades ei püsi tervis pikalt korras. Kasvatades ise omale tervisliku, puhta ja orgaanilise toidu, pole arstide juurde asja. Seda kõike tahame me jagada ka ka oma sõpradega ja sõprade sõpradega jne. Kas Sulle, kes Sa seda teksti loed.  Elagu maheviljelus!